Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів

09.02.2024

5 сумнівних і небезпечних для здоров’я методів народної медицини

Закопувати їдкі рідини і соки рослин в ніс.

Всі знають, що судинозвужувальні краплі при тривалому використанні здатні нашкодити. Народна медицина для лікування нежиті теж не завжди безпечна. Цибуля, морква, алое – рослини з фітонцидами, кислотами і органічними сполуками з високою біологічною активністю. Здатні надавати припікаючу, в’яжучу і подразнюючу дії. Запалена слизова отримує додаткові набряки, печіння, опіки. Вазомоторний або атрофічний риніт стане наслідком даного методу народної медицини. Соплі стануть переслідувати від будь-якого подуву вітру, а можливо повна втрата нюху.

Розтирати тіло при високій температурі і лихоманці

Правильним рішенням при високій температурі є аж ніяк не розтирання. Спирт, вода, оцет та інші засоби, які йдуть в хід, не зроблять користі. Лихоманка є нормальною захисною реакцією організму, щоб придушити інфекцію. При розтиранні температура знижується за рахунок випаровування з шкіри і фізичного охолодження, але незабаром вона підніметься знову і стане гірше. Формується інтоксикація, спирт і горілка дратують дихальні шляхи, вбираються з шкіри, оцет призводить до опіків шкіри і дихальних шляхів отруйними парами.

Для охолодження тіла краще робити обтирання водою близько 30 градусів. Дозволяється прийняти швидкий прохолодний душ, накладати на лоб змочену в прохолодній воді тканину.

Робити парові інгаляції над каструлею

Улюблений метод бабусиної народної медицини. Він небезпечний і не приносить необхідного ефекту. Гаряча пара тільки посилить набряклість тканин, можливі опіки слизових. Для маленьких і незграбних дітей такий метод народної медицини загрожує ще й опіками тіла, якщо він переверне на себе каструлю. Найкраще працюють зволожувачі повітря і інгаляції небулайзером.

Банки

Один з найцікавіших і небезпечних методів народної медицини, ефективність якого навіть не доведена. Зате він активно застосовувався в 90-х. підсумком подібної терапії можуть стати опіки шкіри, руйнування кровоносних судин, тромбози. Спосіб лікування може принести шкоду людям з серцево-судинними захворюваннями, порушеннями згортання крові. Застуду даним методом точно не вилікуєш, тому що банки надають дію тільки на шкіру.

Гірчичники

Накладати гірчичники на груди і спину небезпечно – загрожує опіками шкіри, алергією на місці накладення. Гострий період інфікування може обернутися ускладненнями. Аналогічним ефектом володіє парка ніг в тазиках з гірчицею. При відсутності температури можна її тільки збільшити, потовиділення не несе сенсу, а занадто гаряча вода призведе до опіків. Сама гірчиця є найсильнішим алергеном, тому не виключено роздратування шкіри.

(с) 2024

Запис до лікаря